Projekt száma: TÁMOP-3.2.3.B-12/1-2013-0063
Projekt neve: Új lehetőségek a Böhönyei Községi Könyvtár és Művelődési Házban, mint Integrált Közösségi és Szolgáltató Térben,
Kedvezményezett neve, címe: Böhönye Község Önkormányzata, 8719 Böhönye, Fő u. 26.,
Közreműködő Szervezet neve, címe: ESZA Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft., 1134 Budapest, Váci út 45. "C" épület.

2014. Március 15.

Megemlékezés az 1848-49-es forradalom és szabadságharcról

2014. március 15-én az 1848-49-es forradalom és szabadságharcra emlékeztünk.

A szabadságharc hazánk egyik legdicsőbb küzdelme, a magyar nemzet öntudatra ébredésének időszaka, annak megtestesülése. A forradalom és szabadságharc Magyarország újkori történetének meghatározó eseménye, a nemzeti identitás egyik alapköve. Társadalmi reformjaival a polgári átalakulás megindítója, önvédelmi harcával a nemzeti mitológia részévé vált. A megemlékezésünkön ünnepi beszédet mondott Kalocsai Bálint Képviselő Úr, az ünnepség színvonalát emelte a Magyarok Nagyasszonya Kórus és a Festetics Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Irodalmi színpadának előadása.

A rendezvényen készült fényképek elérhetők az alábbi képre kattintva:

• 2014.03.15.